Nie wiesz, co kupić swoim najbliższym na święta? Chcesz wręczyć komuś nietypowy lub zaskakujący prezent? Postaw na personalizowany kalendarz książkowy. To rzecz, którą wykorzystają nie tylko entuzjaści planowania swojego dnia pracy, ale także i ci, którym zależy na wprowadzeniu do swojego życia paru istotnych zmian. Co takiego wyjątkowego jest w kalendarzach książkowych i czym właściwie różnią się od klasycznych terminarzy?

To nie tylko kalendarz

Kalendarz książkowy, jak sama nazwa już nam wskazuje, opiera swój wygląd na tradycyjnym formacie, w którym wydawane są książki. Możesz wykorzystać go do zapisywania istotnych wydarzeń w ciągu dnia, ale też notować w nim luźne myśli, czy przemyślenia. Plusem kalendarzy książkowych jest to, że te dostępne są w różnych wersjach, a zatem zadowolą miłośników różnych stylów. Możesz postawić na bardziej tradycyjną wersję z jednolitą okładką w twardej okładce, albo wybrać bardziej wyrazisty kalendarz z efektowną grafiką.

A co z wnętrzem?

Kolejnym niesłychanym walorem kalendarzy książkowych jest ich układ wewnętrzny. Zazwyczaj występują w formacie A4, toteż znajdziesz w nich dużo miejsca do notowania na każdy dzień tygodnia. Jeśli szukasz mniejszych i podręcznych wersji, postaw na mini kalendarze. Te zmieszczą się do każdej torebki, plecaka, nerki, a nawet do kieszeni kurtki czy spodni. Terminarz dopasowany do potrzeb i oczekiwań osoby, której go wręczasz, jest świetnym prezentem. Co więcej, poza walorami estetycznymi takowe kalendarze są niesłychanie praktycznym upominkiem. Nie tylko uczą planowania, wplatania do swojego życia efektywnych nawyków, ale i zachęcają do przelewania na papier swoich myśli. Przy tym, terminarz sprawdzi się zarówno jako prezent dla bliskiej ci osoby (w spersonalizowanej wersji), jak i dla tej, której za bardzo nie znasz (w takim wypadku możesz wybrać gotową, uniwersalną wersję kalendarza). Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić swój prezent, napisz parę słów od siebie na jednej z pierwszych stron kalendarza.